Математичний калейдоскоп

Чому немає Нобелівської премії з математики?




Чому немає нобелівської премії з математики? Якщо запитати про це математика, то майже напевно він розповість вам відому легенду про те, що свого часу саме математик 'забрав' дружину у того самого А.Нобеля. Забавно, але в підсумку більшість нобелівських премій в галузі економіки отримують не економісти, а саме математики! Виходить, що математики 'накололи' Нобеля не один раз ... такий от народ ці математики.
Винахідник динаміту, за твердженнями численних біографів, одружений не був, історія ця видається не більше ніж вигадкою. Спочатку Нобель вніс математику в список наук, за які присуджується премія, проте пізніше викреслив її, замінивши премією світу. Достовірна причина невідома. Найчастіше її пов'язують з ім'ям шведського математика, лідера шведської математики того часу Миттаг-Леффлера, якого Нобель не любив за те, що той настирливо випрошував пожертвування на Стокгольмський Університет. За іншою версією, Нобель був закоханий в Софію Ковалевську, яка віддала перевагу тому ж Миттаг-Леффлеру. Ще одна версія: у Нобеля була кохана, Анна Дезрі, яка потім закохалася в Франца Лемаржа і вийшла за нього заміж. Франц був сином дипломата і в той час збирався стати математиком.

______________________________________________

Любомир Романків: 

«Первые диски, нами созданные, купил Стив Возняк. Потом он сделал первый компьютер... И только после этого Стив Джобс развил технологию»
Багаторічна наукова діяльність та робота в ІВМ довели його до Зали національної слави США, де портрет українця Любомира Романківа висить поряд з іншими винахідниками, зокрема, Стівом Джобсом.


"Щойно ви тиснете кнопку вмикання на своєму комп’ютері – відразу ж починають працювати сім моїх патентів". Так головний пластун світу Любомир Романків, який 44 років тому винайшов спосіб запису інформації на магнітну голівку жорсткого диску, пояснює важливість свого винаходу.
Власного комп’ютера вдома він і досі не має: каже, машина забрала б увесь вільний час. Багаторічна наукова діяльність та робота в ІВМ довели його до Зали національної слави США, де портрет українця Любомира Романківа висить поряд з іншими винахідниками, зокрема, Стівом Джобсом.
Романків 70 років живе закордоном, має канадське громадянство, але Україну називає найважливішою для себе країною. Як зізнається дослідник, щоночі він читає українську пресу і якщо новини в ній погані, довго не може заснути.

- Пане Любомире, як почувається людина, яка узалежнила весь світ від комп’ютерів?

- Коли я починав над цим працювати, то не уявляв, який вплив мій винахід матиме на людство і на комунікацію.
Просто якщо хтось каже, що це неможливо зробити, то я кажу: "Якщо ви не можете, хтось інший мусить це зробити".  Читати далі


____________________________________________________

Число Грэма — самое большое число в практике


Число Грема (Грехема) - одне із самих великих чисел, які використовуються на практиці. Для того, щоб написати це число, не вистачити навіть всіх ручок, олівців та інших письмового приладдя Землі разом узятих! Взагалі кажучи, винахід числа Грема належить двом людям - Рональду Грехему і Брюсу Ротшильду, вони працювали над статтею, яка вийшла в 1971 році. Стаття була опублікована під двома прізвищами, але популяризатори вирішили заощадити папір і залишили тільки перше.


Далі пропоную подивитися відео про число Грема - сама, зрозуміло, я це не розповім :)




5 коментарів: